cennik adwokat kancelaria rzeszow

Adwokat Rzeszów - cennik 2023r


Ile kosztują usługi kancelarii?

Oczywistym pytaniem każdego klienta jest ile będzie kosztować usługa naszej Kancelarii? Na pytanie: „ile kosztuje sprawa x”  oraz jaki cennik adwokat obowiązuje w Kancelarii – nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi.

Dlatego jednym z powodów dla którego nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytanie ile kosztuje nasza usługa jest trudność wyceny konkretnej sprawy bez jej analizy.

Drugim powodem braku cennik adwokat jest zakaz publikowania takich cenników z uwagi na przepisy etyki adwokackiej

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztować Twoja sprawa – Napisz lub zadzwoń już teraz! – na pewno znajdziemy rozwiazanie korzystne dla Ciebie! Jesteśmy elastyczni, gotowi do szukania metod współpracy korzystnych dla każdego klienta.

Wycena usługi

Przy pierwszym kontakcie wyceniamy koszt prowadzenie Twojej sprawy, pokazujemy jasno za co płacisz decydują się na współpracę, ile zapłacisz całościowo zapłacisz honorarium adwokackiego, zasadą jest u nas brak ukrytych kosztów i dodatkowych opłat.

Skontaktuj się z nami i wyceń Twoją sprawę teraz! Kliknij tu

Warto podkreślić, że wynagrodzenie adwokata co do zasady nie obejmuje kosztów sądowych i administracyjnych, podatków, kosztów tłumaczeń itp. Koszty te w tym np. opłaty sądowe, koszty tłumaczeń pokrywa klient i zwykle to klient sam wpłaca powyższe opłaty na rachunki bankowe sądu czy innych osób.

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia adwokata danej sprawie?

Pomocniczo wskazuję poniżej od czego zależy ile kosztuje cennik adwokat w danej sprawie.

 1. rodzaju sprawy

 2. stopnia skompilowania sprawy

 3. nakładu pracy potrzebnego do jej prowadzenia

 4. etapu na jakim jest dana sprawa

 5. odległości sądu bądź innego organu, w którym toczy się zlecona sprawa od siedziby Kancelarii Adwokackiej

 6. czasu bądź terminu na wykonanie zleconej usługi.

Przykładowo: Prosty rozwód dorosłych małżonków bez alimentów i bez orzekania o winie w rozpadzie pożycia małżeńskiego z oczywisty sposób kosztować będzie mniej niż rozwód z koniecznością udowodnienia winy i żądaniem alimentów na dwójkę wspólnych dzieci.

Również drożej wyceniania będzie zawiła sprawa karna z kilkunastoma zarzutami w której klient jest tymczasowo aresztowany i zachodzi konieczność jego obrony już na etapie postępowania przygotowawczego.

Jeśli miałbym przystąpić do sprawy na etapie postępowania apelacyjnego sporządzając dla klienta apelację i popierając ją w sądzie kosztować to będzie mniej niż sprawa prowadzona w obu instancjach.

Z oczywistych względów jeśli w sprawie konieczne są dojazdy do Sądu w ramach wyceny wskazujemy też na koszt uczestnictwa w rozprawie. Koszt ten jeśli wiąże się z dojazdem np. do sądu odległego o 50 km do siedziby Kancelarii będzie wyższy niż stawiennictwo na rozprawie w Rzeszowie.

Również sprawa dotycząca sporu o nieruchomość np. jej zasiedzenie, gdzie część uczestników nie żyje, zachodzi konieczność ustalania ich adresów z racji tego, że będzie ona trwać wiele lat musi być wyceniana drożej jak przeciętna sprawa tj. np. szybki zgodny rozwód bez dzieci.

Podsumowując odpowiedź na pytanie ile kosztuje adwokat w sprawie x, znajdziesz kontaktując się z Kancelarią. Możesz do nas napisać lub zadzwonić – odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Co oferujemy klientom?

 • wiedzę i umiejętności
 • wieloletnie doświadczenie naszych prawników
 • biegłość w posługiwaniu się przepisami prawa z korzyścią dla klienta
 • zaangażowanie w sprawę i w rozwiązanie problemu
 • jasny i przejrzysty kontakt z klientem
 • jasne i przejrzyste zasadny współpracy
 • uczciwe „ludzkie” podejście do klienta

Ile kosztuje obsługa klienta biznesowego?

Dla klienta który jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą jak np. jednoosobowy przedsiębiorca, spółka, stowarzyszenie itp. Kancelaria w ramach obsługi prawnej przewiduje następujące sposoby rozliczania świadczonych usług jako cennik adwokat:

 • jednorazowa opłata w stałej wysokości z góry ustalonej – za wykonanie określonej usługi lub prowadzenie sprawy przed sądem lub innym organem np. sporządzenie opinii, rejestracja spółki, sporządzenie umowy.

Ten typ rozliczenia stosujemy głównie w sprawach, w których z góry można oszacować zakres prac i ich czasochłonność.

 • opłata zależna od czasu pracy – w kwocie ustalonej z góry za np. każdą godzinę pracy prawnika.

Wynagrodzenie od nakładu pracy stosowane jest stosowany głównie przy stałej obsłudze prawnej oraz w sprawach, gdy nie jest możliwe określenie z góry pełnego zakresu czynności.

 • wynagrodzenie stałe (ryczałt), w formie co miesięcznego ryczałtu, z góry określonego – z limitem godzin lub bez limitu.

Ten system wynagrodzenia znajdzie zastosowanie przede wszystkim przy stałej  co miesięcznej obsłudze prawnej klienta zaplanowanej jako długofalowa współpraca.

Rozpocznij współpracę z nami już teraz i skorzystaj z naszych usług i poznaj nasz cennik adwokat – kontakt od nas.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:

Dane adresowe

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Marcin Szmigiel
Al. Rejtana 53a lok. 108c
35-326 Rzeszów

NIP: 8191655904
REGON: 362891091

ING Bank Śląski:
28 1050 1562 1000 0092 1794 4967

Artykuły
O kancelarii
Kontakt

Zadzwoń do mnie

phone 512 e1678314298453(48) 692-505-424

Od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 -17:00.

Kliknij aby ocenić
Zadzwoń do mnie!